Nowości

Czy należy bać się korekty na rynku akcji?

Czy należy bać się korekty na rynku akcji? W czasie hossy, gdy trwa trend wzrostowy bardzo często myślimy o zabezpieczeniu kapitału. Zyski, które pojawiają się na koncie mogą być ulotne, dlatego obawiamy się każdej korekty. Czy słusznie?


01.03.2024
0

Inwestycje bez ograniczeń

Pamiętam czas, kiedy na przełomie wieków (a to zaledwie 24 lata temu) składanie transakcji na rynku akcji mogło się zacząć odbywać za pośrednictwem internetowych zleceń. Rynek akcji w Polsce stawał się powszechnie dostępny. Problemem była jednak ograniczona liczba akcji, umówmy się – o słabej innowacyjności czy perspektywie światowego rozwoju. To samo dotyczyło rynku funduszy inwestycyjnych, […]


28.02.2024
0

Czy wróci wysoka inflacja?

Czy wróci wysoka inflacja? Przy obecnym poziomie stóp procentowych inflacja dwucyfrowa jest mało prawdopodobna.  Istnieje za to wysokie prawdopodobieństwo, że inflacja w Polsce wzrośnie w drugiej połowie 2024 roku i oddali się od celu inflacyjnego.


23.02.2024
0

Rekordy Wigu, jak inwestować w fundusze akcyjne

Mamy rekordy WIG. Jak inwestować w fundusze akcyjne by uzyskać dobre zyski? Jak wyliczyć potencjalny zasięg hossy oraz przewidzieć skalę i siłę przyszłej bessy? Wieloletnia hossa jak w USA raczej nam nie grozi, dlatego wciąż musimy poszukiwać rozwiązań, by jak najlepiej dostosować inwestycje w fundusze akcyjne.


22.02.2024
0

Rekordowe aktywa obligacji. Co dalej z funduszami?

Rekordowe aktywa obligacji. Co dalej z funduszami? Suma ich aktywów sięgnęła na koniec stycznia 115,9 mld zł, czyli aż o 4,5 proc. więcej niż miesiąc wcześniej. Najmocniej rosły aktywa funduszy obligacji skarbowych krótkoterminowych oraz papierów korporacyjnych. Rekordowe aktywa obligacji. Co dalej z funduszami? Jest to  skorelowane ze stopami zwrotu, ale i ogromnymi wpłatami do tego […]


19.02.2024
0

Czy fundusze zagraniczne są lepsze od krajowych?

Chciałbym się z Wami zastanowić nad tym zagadnieniem, tym bardziej dlatego, że nasz portfel w części składa się z funduszy z ekspozycją na rynek krajowy, a część z ekspozycją na rynki zagraniczne. Jakie będą tego konsekwencje długoterminowe?


15.02.2024
0

Fundusze akcyjne dają zarobić najwięcej

W perspektywie kilku najbliższych lat to fundusze akcyjne dadzą zarobić najwięcej. Dlaczego tak uważam? W dzisiejszym wpisie skupię się na przyszłych oczekiwaniach, ale zobaczymy także jak radziły sobie fundusze akcyjne w przeszłości. Ile byś dziś miał, gdybyś inwestował w fundusze akcyjne od kilku lub kilkunastu lat?


12.02.2024
0

Nieinwestowanie jest niebezpieczne

Pójdę chyba nawet nieco dalej i napiszę, że posiadanie gotówki staje się coraz bardziej niebezpieczne. W tym względzie, że po pierwsze jej wartość wciąż spada (siła nabywcza, obniżana inflacją, w ostatnich latach coraz mocniej). Po drugie – czy tego chcemy czy nie, jej ilość w obiegu jest ograniczana. Spada liczba bankowych oddziałów gotówkowych, liczba bankomatów. […]


08.02.2024
0
Inwestowanie w czasie globalnych zagrożeń

Inwestowanie w czasie globalnych zagrożeń

Atak Rosji na Ukrainę otwiera nowy rozdział inwestowania – inwestowanie w czasie globalnych zagrożeń, w którym trzeba uwzględniać geopolitykę. Wojna na Ukrainie jest tak naprawdę próbą zakwestionowania globalnego ładu,  w której będzie uczestniczyć Rosja, a przede wszystkim Chiny. Zagrożenie w pierwszej fazie mocno przeceniło nasz rynek akcji, potem uzyskaliśmy premię, obecnie wracamy do punku równowagi.


31.01.2024
2
Od jakich kwot warto zacząć inwestować

Od jakich kwot warto zacząć inwestowanie?

Czy mając do dyspozycji 100 zł, warto je przeznaczyć na inwestowanie? Zastanówmy się nad kilkoma kwestiami.


30.01.2024
0
1 2 3 36 37 38

Zapisz się do naszego newslettera

Akceptuję regulamin