Co jest kluczowe w inwestowaniu? Posiadanie funduszy inwestycyjnych, które mają potencjał do wzrostu. W długim terminie nasze oszczędności mają pracować i generować zyski rzędu 15% średniorocznie.  Zdarzało się, że nasz portfel IKE generował zyski zbliżone do 30% rocznie, taki poziom będziemy się starać utrzymać. A teraz konkrety, jak działają nasze portfele:

Portfel Funduszowe.pl oraz konto IKE

Posiadamy dwa portfele inwestycyjne. Jeden to główny portfel, w którym inwestujemy oszczędności. Ten drugi to konto IKE,  w którym inwestujemy środki na emeryturę.

Portfel główny jest płynny – środki można wpłacać i wypłacać kiedy się chce. My natomiast staramy się cały czas inwestować, bowiem pieniądz musi pracować.

Konto IKE służy celom emerytalnym, a więc jest to długoterminowa inwestycja na cele emerytalne. Konto założone zostało w 2012 roku w mBanku i od tego momentu co roku dopłacamy środki (staramy się dopłacać cały dostępny limit IKE na dany rok).

Który portfel wybrać? Zależy od indywidualnych potrzeb, które również można z nami omówić. Osoby młodsze zapewne wybiorą konto IKE, które nie pobiera opłaty Belki (19% podatek od zysku) i które umożliwia dobrą emeryturę. Osoby zbliżone do wieku emerytalnego wybiorą konto główne, w celu inwestycji swoich oszczędności. Optymalnie można posiadać oba konta. Jak działają portfele w Funduszowe.pl?

Portfel główny funduszowe.pl

Działa już od roku 2007 i w długim terminie bardzo dobrze zarabia. To nasze inwestycje, każdy nasz ruch może być kopiowany.

Jak działa portfel w praktyce?

Gdy dokonujemy zakupu, konwersji lub sprzedaży funduszu, niezwłocznie wysyłamy sygnał e-mail/sms do klientów strefy Premium Funduszowe.pl. Do godziny otrzymasz informację o zmianie funduszu. Każdą zmianę zobaczysz od razu także w tabelce. Zamiany nie są często, to parę konwersji w ciągu roku. Jeżeli masz w swoim TFI inne fundusze, odpisujesz na naszego maila z prośbą o dobór funduszy i niezwłocznie otrzymujesz informację i naszą propozycję doboru portfela. Pamiętaj – każdy fundusz ma swojego zamiennika, kluczową rolę odgrywa klasa aktywów (akcje, obligacje, surowce).

Nasz podział to mniej więcej 70% inwestycji w mBanku oraz 30% w inPZU.

Ile można zarobić? Na jak długo inwestycja w fundusze akcyjne?

Dla nas inwestycje mają charakter ciągły, ale można założyć krótszy czas inwestycji. Optymalny wydaje się cykl 3,5 letni (Kitchina), gdzie jesteśmy w stanie kupić tanie aktywa i być obecnym na rynku w czasie hossy.

Nigdy nic nie obiecujemy, bo nasze wyniki zależą od przyszłego trendu. Na podstawie historii można założyć 15% stopę zwrotu średnioroczną – tyle udało się zyskiwać w słabych latach GPW.

Gdy rozpoczynasz inwestycje w fundusze akcyjne, najpierw kontaktujesz się z nami. Oceniamy Twój portfel. Następnie wchodzimy w cykl inwestycyjny wraz z pierwszymi sygnałami, która dostajesz e-mal/sms oraz widzisz w tabelce.

Konto IKE

Konto IKE jest bardzo ważne. Można wybrać wśród kilku Towarzystw na naszym rynku, my wybraliśmy fundusze IKE Skarbiec w mBanku. Które IKE jest najlepsze? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, my z IKE Skarbiec w mBanku jesteśmy zadowoleni. W czołówce rankingu są jeszcze IKE NN, IKE Uniqa, czy IKE PZU.

Jak założyć konto IKE w mBanku?

Przystąpienie do IKE fundusze dokonuje się w momencie złożenia zlecenia nabycia któregokolwiek funduszu Ike w serwisie transakcyjnym.  Jeżeli jesteś klientem Supermarketu Funduszy Inwestycyjnych mBanku, wystarczy, że zalogujesz się do serwisu transakcyjnego, wybierzesz po lewej stronie zakładkę Emerytura i kategorię Konto Emerytalne – złóż wniosek. Następnie kliknij „Złóż zlecenie” i wybierz fundusz (lub fundusze), z którym chcesz oszczędzać na przyszłą emeryturę.

Jeżeli nie jesteś klientem Supermarketu Funduszy Inwestycyjnych mBanku, wystarczy, że wypełnisz wniosek internetowy, podpiszesz zamówioną Umowę o świadczenie przez mBank usługi przyjmowania i przekazywania zleceń nabycia lub odkupienia jednostek uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych i wyślesz na adres mBanku.

Równie proste jest założenie konta IKE w NN. Jeżeli jesteś klientem, konto IKE można wykupić z poziomu swojego konta. Jeżeli nie, wystarczy wypełnić formulasz (u góry są przedstawione wszystkie kroki):

Jak działa portfel IKE w Funduszowe.pl?

Sygnały nie są częste – średnio dokonujemy zmiany co kilkanaście miesięcy. Raz w roku dopłacamy pełną sumę limitu na dany rok. Mamy więc efekt kuli śnieżnej bowiem:

  1. Od 2012 roku portfel zarabia średnio 30% rocznie

2. Co roku dopłacamy kolejne środki.

Nasz portfel IKE wystarczy do zbudowania bardzo dobrej emerytury, która da niezależność finansową. Plusem jest także brak podatku Belki (19% od gigantycznych zysków to bardzo ulga).

Sygnały wyglądają tak samo jak w przypadku portfela głównego – e-mail/sms. Wykorzystujemy system hossa/bessa, więc średnio inwestujemy co 1,5-2 lat.

 

Jak wygląda częstotliwość sygnału – przykład naszego sygnału hossa/bessa:

W dniu dołka Covid19 wysłaliśmy sygnał zakupu w portfelu głównym Funduszowe.pl. Sygnał został wysłany e-mail oraz sms. Fundusz sprzedaliśmy po 18 miesiącach w październiku 2021 roku – również sms oraz e-mail.

Zapisz się do naszego newslettera

Akceptuję regulamin