Premium

Ważny sygnał na rynku małych spółek

Co kilka lat pojawia się ważny sygnał na rynku małych spółek. Sygnał jest ten o tyle istotny, bowiem według jego wskazań można inwestować lub nie w fundusze małych i średnich spółek. Celem inwestycji jest zarobek i trzymanie funduszy od fazy niedowartościowania do fazy przewartościowania.


28.02.2024
0

Czy możliwa jest teraz korekta na rynku akcji?

Zapraszam na analizę, w której pokażę wolumenowe zachowanie WIG20 oraz eurodolara, które łącznie powinny dać nam spójny obraz najbliższej przyszłości na rynku akcji.


22.02.2024
0

Tak zachowają się fundusze obligacji

Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie kolejny miesiąc z rzędu. Prezes NBP Adam Glapiński przyznał, że w „w marcu 2024 r. inflacja wróci do celu inflacyjnego”, ale w kolejnych miesiącach zacznie rosnąć. Co najważniejsze – w całym 2024 roku być może stopy procentowe nie zostaną obniżone. Jakie to ma znaczenie dla krajowych […]


12.02.2024
0

Co odczyty PMI oznaczają dla rynku akcji?

Co odczyty PMI oznaczają dla rynku akcji? Wskaźnik PMI to wskaźnik wyliczany na podstawie ankiet przeprowadzanych wśród menedżerów ds. zakupów w firmach przemysłowych. Wskaźnik obejmuje pięć kluczowych elementów.


02.02.2024
0

Czy warto inwestować w fundusze chińskie?

Czy warto inwestować w fundusze chińskie? Jaka jest prawda o rynku, który jest słaby od wielu lat i do którego sentyment jest bardzo niski? Co ma wpływ na rynek chiński i czy zmienne „wypchną” główne indeksy w Chinach w górę, czy nastąpi dalszy spadek? Dziś kilka wykresów, które mam nadzieję wyprzedzą trend na tym rynku […]


24.01.2024
0

Strategia na 2024 rok – fundusze inwestycyjne

Jaki będzie rok 2024 na rynku funduszy akcyjnych oraz obligacji? Przedstawiamy nasze oczekiwania oraz strategię na pierwszą połowę 2024 roku oraz na dłuższy okres inwestycyjny. Oto nasza strategia na 2024 rok – fundusze inwestycyjne.


02.01.2024
7
Analiza SP500

Analiza S&P500 – czy trend wzrostowy utrzyma się?

Indeks S&P 500 skupia 500 największych i najaktywniej notowanych spółek w Stanach Zjednoczonych. Spółki te są wybierane na podstawie ich kapitalizacji rynkowej, czyli całkowitej wartości wszystkich ich wyemitowanych akcji. Indeks jest ważony kapitalizacją, więc większe spółki mają większy wpływ na ogólną wydajność indeksu.


19.12.2023
0
Kiedy wycofać się z funduszu inwestycyjnego?

Kiedy wycofać się z funduszu inwestycyjnego?

Istnieje kilka sposobów, które podpowiadają nam, kiedy wycofać się z funduszu inwestycyjnego. Sami z tych metod korzystamy. Metody są dobre, chociaż jak sądzę, mogą być niezrozumiałe. Że tak może być, wnioskujemy po tym, że w chwili, kiedy wysyłamy informacje o tym, że kończymy daną inwestycję, otrzymujemy masę wiadomości, typu: „dlaczego, przecież rośnie”, „do funduszy napływają […]


13.12.2023
1
Wskaźnik CLI OECD

Wskaźnik CLI OECD

Wskaźnik wyprzedzający CLI OECD (Composite Leading Indicator) jest zestawem wskaźników gospodarczych, które są wykorzystywane do wczesnego wskazywania zmian w cyklu koniunkturalnym. Wskaźnik jest obliczany jako średnia ważona wybranych wskaźników gospodarczych.


12.12.2023
0

Fundusze akcji prognozy

Na piątkowej sesji indeks WIG20 zanotował sporą, 3% zwyżkę. Czy takie tempo jest do utrzymania? W ostatnim tygodniu poznaliśmy kilka odczytów wskaźników wyprzedzających, które wskazują kierunek indeksom na kolejny kwartał.  Analizujemy indeks PMI, Chicago PMI, CLI OECD a także chiński impuls kredytowy. Dzięki nowym odczytom aktualizujemy projekcje polskich indeksów akcji. Fundusze akcji i prognozy w […]


04.12.2023
0
1 2 3 5 6 7

Zapisz się do naszego newslettera

Akceptuję regulamin