Premium

Nasza strategia na najbliższy czas

Myślę, że aktualne wydarzenia rynkowe są dobrym czasem, aby przedstawić (uaktualnić) naszą strategię na najbliższy czas. Przedstawiam ją w niniejszej analizie.

29.09.2023
1

Korekta na WIG20 dobiega końca, czy spadek potrwa do listopada?

W ostatnich tygodniach często słyszy się, iż amerykańska gospodarka uniknie recesji.  Warto też wspomnieć o tym, że po lipcowym posiedzeniu FED inwestorzy dowiedzieli się z komunikatów, że FED nie spodziewa się już recesji w gospodarce. Czy rzeczywiście jest tak “różowo”?


22.09.2023
0

Kiedy inflacja znów przyspieszy? Jakie aktywa wybierać?

Niedawno RPP zaskoczyła sporą obniżką stóp procentowych. Ponieważ RPP jako pierwsza na świecie zdecydowała się na taki krok (w cywilizowanych państwach), to albo jest to sprawa polityczna, albo z RPP ma na stole recesyjne dane z gospodarki (stąd decyzja).


14.09.2023
0

Analiza sWIG80 – które miejsce może być dobre do kupna małych i średnich spółek?

W ostatnich latach największą siłę wśród polskich funduszy inwestycyjnych mają małe i średnie spółki.  W przeciągu 10 lat indeks sWig80 podniósł się o 65% i w tych trudnych latach był to całkiem niezły wynik (Wig20 stracił w tym czasie 15%).


08.09.2023
2

Analiza indeksu Dax – schemat szczytowy?

Indeks Dax od wielu lat powtarza ten sam schemat tworząc formacje szczytowe. Czy schemat znów zostanie powtórzony?


04.09.2023
0

Skarbiec Małych i Średnich Spółek – dlaczego fundusz jest najlepszy?

Przed nami bardzo ważne zadanie na zbliżającą się hossę – wybór najlepszych funduszy inwestycyjnych, które mają szansę dać najlepszą stopę zwrotu. Napiszę o tym kilka subiektywnych akapitów i jak Czytelnicy zdołają się przekonać, wybór funduszy wcale nie będzie najprostszym zadaniem. Zapraszam do analizy funduszu Skarbiec Małych i Średnich Spółek.


01.09.2023
0

Rozmowy Abonentów

Dziękujemy za dotychczasowe wypowiedzi. To dla nas ważny sygnał, że chętnie wypowiadacie się na blogu i korzystacie nie tylko z naszej, ale i Waszej wspólnej wiedzy. Dziękujemy Wam i zachęcamy do dalszej aktywności w bieżącym wątku o funduszach inwestycyjnych i nie tylko. Ta część serwisu dostępna jest jedynie dla uczestników portalu Funduszowe.pl.

01.09.2023
23

Kilka spostrzeżeń na temat rynku

Dzisiaj chciałbym Wam napisać kilka rzeczy, jak w praktyce inwestowanie wygląda od kuchni i dlaczego przy danych inwestycjach postępuje się w określony sposób.


04.08.2023
0

Coraz niższe wolumeny na WIG20

Obecna zwyżka rynku (WIG20) wykazuje kilka niepokojących tendencji, o których poniżej. Przede wszystkim ruch od dołka odbywa się na coraz niższym wolumenie:


02.08.2023
0

Korekty indeksu Wig20

Zarówno w czasie bessy jak i hossy, trend na indeksie Wig20 nie jest jednowymiarowy.  W czasie hossy występują spore korekty, które stanowią nierozłączną część ruchu. Takie korekty są niezbędne do dobrego kupna funduszy akcyjnych  – kiedy w obecnym cyklu wystąpi taka korekta?


25.07.2023
0
1 2 3 4 5 6

Zapisz się do naszego newslettera

Akceptuję regulamin