inPZU – nowe fundusze

04.10.2023, Kategorie: Nowości, Autor: Michał Giel

Oferta inPZU powiększy się o 6 funduszy indeksowych. Będą to 4 produkty zarówno akcyjne jak i 2 dłużne. Czy możemy liczyć na kolejne ciekawe rozwiązania? Bardzo przydałby się fundusz na rynek małych spółek (benchmark dla sWig80), ale takiego rozwiązania TFI PZU obecnie nie rozważa.

Nowe fundusze obligacji w inPZU

W ofercie pojawią się 2 portfele obligacji (zobacz fundusze obligacji) – jeden będzie inwestował w papiery korporacyjne typu high yield, zaś drugi – w zielone obligacje. Czy obligacje będą jeszcze zyskowne? Na ten temat jest dostępna analiza (indeks TBSP).

Nowe fundusze akcji w inPZU

Wśród funduszy akcji pojawią się z kolei inPZU Akcje Sektora Zrównoważonej Gospodarki Wodnej oraz inPZU Akcje Sektora Technologii Kosmicznych. Kolejne dwa fundusze akcji także będą operować w nowoczesnych sektorach gospodarki: cyberbezpieczeństwa i biotechnologii.

Obecnie trudno stwierdzić, czy któryś nowy fundusz będzie dla nas interesujący. Więcej będziemy wiedzieć gdy zobaczymy prospekt dla inwestora (przykładowo wiele firm kosmicznych ma obecnie niskie notowania ceny akcji z powodu strat, które generują i braku satysfakcjonujących rozwiązań, nad którymi pracują).

Obecna oferta inPZU już obejmuje szeroki wachlarz funduszy inwestycyjnych, dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań inwestorów w ramach inwestycji pasywnych.

Fundusze pasywne

Fundusze indeksowe inPZU to fundusze pasywne, które naśladują indeksy giełdowe lub inne indeksy rynkowe. Oznacza to, że ich stopa zwrotu jest w dużej mierze zależna od wyników indeksu, który naśladują. Fundusze indeksowe inPZU oferują niskie opłaty za zarządzanie, co sprawia, że są one atrakcyjną opcją dla inwestorów, którzy chcą osiągnąć zyski podobne do indeksu, ale przy niższych kosztach.

Opłaty za fundusze inPZU

Opłaty za fundusze inPZU są konkurencyjne. Opłata za zarządzanie wynosi 0,5%, niezależnie od wybranego funduszu. Opłaty manipulacyjne są zerowe.

Minimalna kwota inwestycji

Minimalna kwota inwestycji w fundusze inPZU wynosi 100 zł.Zapisz się do naszego newslettera

Akceptuję regulamin