Tour de finance optymalizacja inwestowania

10.11.2019, Kategorie: Nowości, Autor: Michał Giel

inwestować w odpowiednim czasie i w odpowiednim momencie. Skupić  się na tych momentach, które dają szansę na ponadprzeciętny wynik, taki który zapewni stabilność finansową na lata.

Jak optymalizować inwestycje w fundusze

Kluczowa jest efektywność oraz skupienie się na rzeczach priorytetowych. Na giełdzie również obowiązuje zasada Pareto, bowiem największe zyski osiągamy tylko w pewnych fazach hossy. Większość aktywnych inwestorów operuje funduszami akcyjnymi przez 80% czasu, generując niewielki zysk lub nawet często straty. Najlepsi operują na rynku akcyjnym przez 20% czasu, generując 3-cyfrowe stopy zwrotu.

Co łączy wyścig kolarki Tour de France z inwestycją w fundusze?

Kiedyś najlepszy kolarz na świecie przygotowywał się do startu w Tour de France i wkładał maksymalne siły i przygotowanie w 6 wyścigów etapowych. Te 6 dni w ciągu roku wystarczyły, by być najlepszym kolarzem na świecie, i tak przez 6 lat. Dlaczego? Ponieważ inni kolarze wygrywali mało znaczące etapy i wyścigi, natomiast mistrz wygrywał kluczowe etapy w Pirenejach czy Alpach. Abstrahując od tego, że cała historia kolarstwa była związana z dopingiem, najlepsi kolarze w historii cyklicznie wygrywali Tour de France (często po 5-6 razy z rzędu). Mistrzowie „odpuszczali” sobie inne mało znaczące wyścigi oraz etapy, które nie mają znaczenia dla końcowego wyniku.

Cykl Na Wig20

Patrząc na najnowszą historię Wig20 można uznać, że ostatnie lata krajowy inwestor mógł sobie odpuścić (Wig20 jest na tym samym poziomie w którym był w 2012 roku). W przeciągu ostatnich 10 lat wystąpiła tylko jedna silna faza wzrostowa, która trwała 2 lata. Czy to oznacza, że nasza giełda jest aż tak niechciana? Nie, po
prostu na globalnym rynku akcji musi ponownie zaistnieć splot, który będzie sprzyjał takim rynkom jak nasz i wtedy ten czas należy optymalnie wykorzystać. Nie „ścigać” się w trendzie bocznym, czy szukać okazji w bessie – wybrać ten moment, który gwarantuje duży ruch.

Kiedy czas na nasz rynek akcji?

Globalne czynniki w końcu będą sprzyjać naszemu rynkowi akcji, a na tej najważniejszy moment już można się przygotowywać. W Funduszowe.pl pierwsze inwestycje już poczyniliśmy, kolejne będą następować transzami, wraz z pojawianiem się sygnałów wejście rynków w hossę.Zapisz się do naszego newslettera

Akceptuję regulamin