Dywidenda CCC w 2024 lub 2025 roku

15.05.2024, Kategorie: Nowości, Autor: Michał Giel
Dywidenda CCC 2024

Spółki wypłacające dywidendę cieszą się bardzo dużym powodzeniem inwestorów. Jak duże ma to przełożenie na rynek widzieliśmy parę dni temu. Akcje grupy CCC „wystrzeliły” w górę, tylko po informacji o możliwej wypłacie dywidendy (ale i lepszych wynikach od tych prognozowanych).

Dywidenda CCC w 2024 lub 2025 roku

CCC to spółka, która jest w portfelu kluczowych funduszy akcyjnych. Jest m.in. w portfelu funduszu Skarbiec małych i średnich spółek (analiza wszystkich głównych spółek Skarbca MISS). Dywidenda grupy automatycznie doliczy zyski także do wyceny jednostek uczestnictwa funduszu.

CCC chciałoby wrócić w przyszłości do wypłaty dywidendy. O wypłacie dywidendy będziemy informować we właściwym trybie. Na pewno chcielibyśmy wrócić do praktyki wypłaty dywidendy.Łukasz Stelmach, dyrektor zarządzający ds. finansów w CCC

Z kolei prezes Dariusz Miłek powiedział, iż:

Chcielibyśmy wrócić do praktyk, które są najlepsze na rynku, ale to zajmie pewnie kilka kwartałów

CCC kilka lat temu wypłacało regularną dywidendę, do której chce wrócić:

Dywidenda CCC w 2024 lub 2025 roku
Dywidenda CCC w 2024 lub 2025 roku

Czym zajmuje się CCC?

Grupa CCC, to polskie przedsiębiorstwo będące liderem rynku obuwia w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma działa od 1999 roku, a jej siedziba znajduje się w Polkowicach . Grupa CCC prowadzi sprzedaż zarówno stacjonarnie jak i online. Mają około 950 sklepów w 28 krajach oraz prowadzą sprzedaż poprzez strony internetowe, takie jak ccc.eu, eobuwie.pl, Modivo i DeeZee. Oprócz marki CCC, Grupa posiada również inne znane marki obuwnicze, takie jak Lasocki, Gino Rossi i Jenny Fairy.

Fundusze lubią CCC

Grupa CCC znajduje się w portfelu wielu funduszy. Nas cieszy fundusz Skarbiec MISS, który w przeciągu roku zarobił 46%. Spory wpływ na wycenę funduszu miała właśnie grupa CCC. Wiadomość o dywidendzie pomoże kolejnych wycenom. Potwierdza się teza, iż warto inwestować w fundusze, które mają w portfelu dobre spółki dywidendowe. Dzięki właściwemu doborowi funduszy, nasze portfele zarabiają między 20% a 30% (IKE, gdzie inwestujemy m.in. w fundusz  Skarbiec MISS).

Nasze inwestycje są dostępne dla abonentów portalu Funduszowe.pl

Autor Michał Giel

Zajmuje się rynkiem kapitałowym od ponad 20 lat. Pierwsze zebrane doświadczenia pozwoliły mi uczestniczyć w hossie lat 2003-2007. Od 2007 roku współprowadzę Funduszowe.pl, gdzie pierwszym sygnałem była sprzedaż akcji przed historyczną bessą lat 2007-2009. Jestem inwestorem długoterminowym i inwestuję w cyklach hossa/bessa. Wykorzystuję spradzone przez lata metody, do których należą cykle, wskaźniki makroekonomiczne, wskaźniki techniczne, czy fale Elliotta. Staram się być elastyczny i realnie oceniać szansę każdej inwestycji. Możesz się ze mną skontaktować, korzystając z adresu e-mail.

 Zapisz się do naszego newslettera

Akceptuję regulamin