Szansa na kupno funduszy, czy dalszy spadek?

02.11.2020, Kategorie: Nowości, Autor: Michał Giel

Szansa na kupno funduszy, czy dalszy spadek? W jakim punkcie się znajdujemy? Czy warto inwestować teraz w fundusze dużych spółek oraz fundusze MISS? A może warto chronić kapitał biorąc pod uwagę pandemię koronawirusa? Analizujemy małe i średnie spółki oraz duże spółki z indeksu Wig20 (analiza indeksu oraz paru spółek, które wpływają w sporym stopniu na sam indeks).

Zbliża się kolejny dobry czas na fundusze akcyjne

Końcem tygodnia pisałem w raporcie, że moim zdaniem to dobry czas na kupno funduszy małych i średnich spółek. Na wykresie godzinowym skoczył wolumen i pojawiła się dywergencja – te sygnały nie nastąpiły w przypadkowej strefie, lecz w obrębie silnego wsparcia:

Indeks sWig80

 

Analiza sWIG80
Analiza sWIG80

Te wsparcie to szczyt z lutego oraz średnie 200-dniowa. Jeżeli hossa ma trwać (a tak zakładam), to takie korekty należy wykorzystywać do kupna.

Analiza Wig20

Jak zachowa się Wig20? W przypadków dużych spółek mam wątpliwości, bowiem niektóre spółki już powinny wyznaczyć dołek, inne mogą wykonać jeszcze falę wtórną. Co z tego wyjdzie? Albo wzrost  z marszu (niektóre spółki skrócą falę) albo jeszcze fala wtórna indeksu, która będzie idealna do kupna.

Poniżej przykłady 2 spółek które mogą łapać minimum oraz 2, które jeszcze mogą wykonać falę 5:

Wykres PZU

Analiza PZU
Analiza PZU

CDR

 

Analiza CDR
Analiza CDR

 

PEO

 

Analiza PEO
Analiza PEO

 

PKN

 

Analiza PKN
Analiza PKN

 Zapisz się do naszego newslettera

Akceptuję regulamin