Skarbiec IKE obniża opłaty, ma też wysokie oceny

15.12.2021, Kategorie: Nowości, Autor: Michał Giel

Skarbiec TFI wprowadził jednostkę D ze zmniejszoną opłatą za zarządzanie dla kont IKE i IKZE. Maksymalny poziom opłaty za zarządzanie wynosi 1,2%. Klienci w ramach IKE mają do dyspozycji 16 subfunduszy z parasola Skarbiec FIO, z których można wybrać maksymalnie 5. Oznacza to, że jeżeli nie masz jeszcze IKE lub IKZE, możesz je założyć bezpośrednio w Skarbiec TFI i korzystać z niższych opłat. Te oferowane w mBanku mIKe i mIKZE oparte na funduszach zarządzanych przez SKARBIEC TFI (a więc to samo towarzystwo), prowadzone są na jednostkach uczestnictwa kategorii A (opłaty za zarządzanie są nieco wyższe).

Obecne rozwiązania emerytalne nie dają wyboru – trzeba inwestować w IKE.

Jak działa IKE?

Systematycznie wpłacane środki inwestowane są w wybrane przez Ciebie fundusze inwestycyjne. Całość wpłaconych pieniędzy pracuje na Twoją emeryturę. IKE pozwala wykorzystać potencjał kapitału – środki gromadzone w ramach IKE mBank nie mają opłaty za zakup, konwersję czy sprzedaż, a zysk nie podlega 19% podatkowi. Środki w IKE to własność prywatna, podlegająca dziedziczeniu.

Czy to działa?

Konto IKE Funduszowe.pl  zyskało od końca 2012 roku 276%.

Jak to działa w Funduszowe.pl? Wysyłamy proste sygnały (e-mail, sms) w które fundusze inwestować.  Inwestujemy systemem hossa/bessa, a ostatni sygnał przyniósł 96% zysk. Celem końcowym jest ponad 1000% zysk.  W perspektywie ostatnich 2 latach klienci Funduszowe.pl otrzymali 2 sygnały, na które poświęcili 5 minut czasu (zmiana funduszy przez internet). Te 5 minut wystarczyło, by kapitał IKE zwiększył się o 96%. Od 2012 roku było 6 sygnałów, straty jeszcze nie odnotowaliśmy, a łączny wynik wyniósł 276%.

Czy chcesz biernie obserwować sytuację na rynku emerytalnym, czy chcesz sam pracować na swoją emeryturę?

Jaki jest minus IKE? Limit roczny wpłat:

Maksymalny limit roczny wpłat na IKE w 2021 roku to: 15 777 zł.  Można wpłacić jednorazowo cały limit, lub w dowolnych ratach. Wpłata do IKE daje możliwość skorzystania ze zwolnienia z obowiązku płacenia 19% podatku od zysków kapitałowych (tzw. podatku Belki).

W jaki sposób następuje wypłata z IKE?

Wypłata następuje po 60 roku życia w dowolny sposób – jednorazowo lub w dowolnych ratach, bez żadnych opłat, a podatek Belki nie zostanie naliczony, pod warunkiem dokonywania wpłat na IKE co najmniej w 5 dowolnych latach kalendarzowych albo dokonania ponad połowy wartości wpłat nie później niż na 5 lat przed dniem złożenia wniosku o dokonanie wypłaty.

Które IKE jest najlepsze?  Ranking IKE 2021:

Obecnie IKE oferuje ponad 20 TFI. Które są najlepsze?

Według rankingu Analizy Online, kolejny rok z rzędu wygrywa IKE Plus z NN Investment Partners TFI. Kolejnych 6 IKE otrzymało ponad 60 punktów (na 100 możliwych), uzyskując status „IKE na 5”. Są to konta ze Skarbca TFI, Uniqa TFI, Investors TFI, TFI PZU (inPZU), Generali Investments TFI oraz z PKO TFI.

Prawdopodobne dwa najlepsze IKE oferują więc NN oraz Skarbiec.  Główne kryteria oceny to : efektywność, koszty oraz szerokość oferty.Zapisz się do naszego newslettera

Akceptuję regulamin