Rynki akcji w długim terminie

17.03.2020, Kategorie: Nowości, Autor: Michał Giel

W momentach przereagowania rynku trudno określić, jak będą wyglądały poszczególne sesje na rynku giełdowym. Na wykresach są już widoczne pierwsze dywergencje wskaźnika RSI, ale czy to wystarczy by rozpocząć wzrosty? Równie prawdopodobne są fale wtórne, gdzie każde zejścia będą już okazjami do kupna. Długi termin wygląda atrakcyjnie, o czym przekonamy się obserwując wykresy.

Wig20 w długim terminie

Indeks Wig20 w dolarach znajduje się w miejscu, które jest kandydatem na wieloletnie cykliczne minimum:

Indeks Wig20 usd


Jest to wykres miesięczny, także poszczególne sesje nie mają aż tak większego znaczenia. W długim terminie wygląda na to, że jesteśmy w pobliżu wieloletniego minimum. W tej strefie pojawiły się gigantyczne obroty i wzrost zainteresowania polskim rynkiem akcji. Widać zwrot na sile relatywnej Wig20/Dax:

Wig20/Dax – wykres

Indeks Dax długim terminie

Po wielu latach słabości Wig20 możliwa jest zmiana – świece wyglądają dość solidnie. Sam Dax również jest w historycznym miejscu:

Dax cofnął się do roku 2000 oraz 2007. Dwie dekady zostały „skasowane”. Nie wiadomo jak Dax zachowa się w perspektywie 2-3 tygodni, natomiast w perspektywie miesięcy obecne poziomy będą bliskie wieloletniemu minimum. Każdy młot na wykresie tygodniowym może być sygnałem, że minimum zostało już osiągnięte.

Kapitał inwestuje, akumulacja

Czy minimum było wczoraj, czy jeszcze będzie schodzić fala wtórna? Chyba ma to mniejsze znaczenie. Duży kapitał wszedł w rynek i każdy spadek będzie już wykorzystywany do dokupienia funduszy akcyjnych.  Trzy najbardziej perspektywiczne rynki ze względu na akcje oraz walutę to  – Polska, Rosja oraz Turcja.Zapisz się do naszego newslettera

Akceptuję regulamin