By skutecznie inwestować w fundusze akcyjne

08.06.2020, Kategorie: Nowości, Autor: Michał Giel

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego wybitnych inwestorów jest tak mało? Ułamek procenta osiąga duży sukces na giełdzie, reszta coś tam zarobi, jeszcze więcej osób straci. Po pierwsze musimy mieć wiedzę – ale taką, która pozwoli nam w dłuższym terminie osiągnąć znakomity efekt. Duża wiedza nie oznacza tysiąca trudnych analiz, bo te analizy w końcu doprowadzą do miernych wyników (co chwilę będziemy analizować, kupować,
sprzedawać).

Inwestuj profesjonalnie

Jeżeli chcesz być wybitnym inwestorem, to wchodzisz na rynek raz (jak smart money), w pewnym momencie trendu (bessy). Możesz wchodzić transzami, ale wybierasz jeden moment, gdy następuje odchylenie rynku, na którym są widoczne bardzo duże wolumeny (takie miejsca wybierają zawodowcy).

Psychologia w inwestowaniu

Musisz mieć tzw. „chłodą krew”, ponieważ dobre miejsca do kupna zdarzają się w nieciekawych czasach… Ale kupujesz bardzo tanie aktywa wiedząc, że kiedyś sytuacja odwróci się – będzie euforia.

Musisz czekać, wybrać strefę na panice i opanować emocje. Ale to nie wystarczy.

Nie za dużo roszad w portfelu

Kolejna ważna kwestia – 95% inwestorów dokonuje zbyt wielu roszad w portfelu. Coś zarobię i sprzedam, by mieć zysk. W ten sposób osiągniemy zysk, ale nigdy nie wybijemy się ponad przeciętność. Jeżeli masz kupione fundusze akcyjne, myśl o wybitnym rezultacie (tak jakby dobrze kupione fundusze miały zapracować na wiele lat).

Po drodze będzie wiele korekt, wiele spadków, ale pozycję warto utrzymać, aż do euforii i dystrybucji Smart Money.

 

Mark Douglas:

„Rynki zapewniają strukturę w postaci wzorców zachowań, które wskazują, kiedy pojawia się okazja do kupna lub sprzedaży. Ale tutaj rola struktury się kończy – na prostym wskazania. Poza tym, z punktu widzenia jednostki, nie istnieją sformalizowane zasady zachowania. Nie ma nawet początku, środka i końca, jak w praktycznie wszystkich innych rodzajach aktywności, w których  zdarza nam się uczestniczyć”.Zapisz się do naszego newslettera

Akceptuję regulamin