Fundusze chińskie z sygnałem kupna

18.06.2020, Kategorie: Nowości, Autor: Michał Giel

Chiński rynek w dłuższym terminie będzie kluczowy dla całego segmentu Emerging Markets. Rynki Emerging Markets mają za to spore znaczenie dla naszej giełdy w Warszawie, dlatego pozytywny trend w Chinach bardzo nas interesuje. Dziś przyjrzymy się Shanghai B-Share – to indeks grupujący akcje dostępne dla zagranicznych inwestorów

Sygnał kupna w Chinach

Na chińskim indeksie Shanghai B-Share od lutego trwał proces akumulacji akcji. Shanghai B-Share wykonał konsolidacje oraz (dziś) wybicie w górę:

Indeks Shanghai

Akumulacje w Chinach

Pierwsza akumulacja miała miejsce w lutym, druga w maju. Akumulacja zawsze prowadzona jest na spadku, gdy przy niekorzystnych informacjach indeks spada, przy ponad przeciętnych obrotach. Po akumulacji wystąpił trójkąt, z którego nastąpiło wybicie w górę.  Mamy więc klasyczny przykład zakończenia bessy – rozłożona w czasie akumulacja, formacja zwrotna oraz wybicie.

Indeks Shanghai B-Share jest w bessie od 2015 roku (roku, w którym wystąpiła w Chinach wielka bańka spekulacyjna). Zobaczmy ile czasu trzeba było czekać, by zobaczyć na wykresie akumulację i możliwość zwrotu.

Podcast Funduszowe.pl



Zapisz się do naszego newslettera

Akceptuję regulamin