Analiza funduszy złota oraz srebra

29.06.2021, Kategorie: Nowości, Autor: Michał Giel

Korekta na złocie przeciąga się, niedługo minie rok od kiedy złoto wyznaczyło swój szczyt. Szczególne zaniepokojenie widać u osób, które wybrały inwestycje w złoto zamiast np. rynku akcji, który jest w fazie hossy. Czy złoto jednak da zarobić? Dziś technicznie o rynku złota i srebra.

Analiza złota

Indeks GDX to benchmark dla wielu funduszy złota. Jest to indeks spółek, który wydobywają kruszce. Jeżeli cena złota rośnie, spółki również notują wzrost. Indeks GDX będzie się zbliżał do silnego wsparcia i dopiero ta strefa może być dobrą okazją do kupna funduszy złota (np. PKO akcji spółek złota):

Jeżeli więc kupować fundusze złota to na wsparciu, gdy zakończy się fala c. Można założyć, że długa korekta (bessa) będzie formą płaską (a-b-c).

Analiza srebra

Taki wariant będzie jeszcze bardziej prawdopodobny, jeżeli powstaną sygnały kupna na srebrze. Czy srebro tworzy falę e w trójkącie:?

Wariant długiej bessy bocznej (trójkąt) jest jak najbardziej realny. Jeżeli powstaną sygnały kupna, to fala e będzie dobrym momentem do kupna funduszy rynku złota.

Jeżeli jednak GDX spadnie pod wsparcie, a srebro wyłamie trójkąt, to możliwy będzie wariant przedłużenia bessy na kolejne miesiące.

Na co zwracać uwagę, jakie będą sygnały kupna?

Warto zwracać uwagę na wolumen – powinien rosnąć przy formowaniu dołka, dywergencje wskaźnika RSI, formacje techniczne (np. klin). Warto także obserwować dolara (ujemna korelacja ze złotem).Zapisz się do naszego newslettera

Akceptuję regulamin