Kiedy kupić PKO akcji rynku złota?

08.04.2021, Kategorie: Nowości, Autor: Michał Giel

Od lata 2020 trwa korekta na rynku złota. Tak duża korekta stwarza pokusy, by w fundusz złota zainwestować (np. w fundusz PKO akcji rynku złota). Tylko jak wybrać moment zakupu?

Kiedy kupić PKO akcji rynku złota?

Z jednej strony można kupić fundusz PKO akcji złota na dłuższy termin – wykorzystując niskie ceny, ale akceptując możliwą przejściową stratę (jeżeli korekta się pogłębi). Można też zaczekać i liczyć na to, że pojawi się sygnał. Plusem jest to, że po takim sygnale kupno funduszu może być bardzo atrakcyjne, natomiast minusem jest ryzyko, że taki sygnał się nie pojawi, a rynek „ucieknie” w górę.

Jak taki sygnał może wyglądać?

Przede wszystkim indeks GDX (benchmark dla funduszu PKO) powinien zejść pod wsparcie, by „testować” stronę podażową:

Indeks GDX

 

Pod wsparciem powinna nastąpić akumulacja (spory wzrost wolumenów). Sama fala powinna mieć cechy wtórne – czyli impet spadku powinien maleć. Jeżeli więc zejdzie fala o niższym impecie i pojawi się większy wolumen, to prawdopodobieństwo wystąpienia dołka wzrośnie.

Obserwacja wskaźnika RSI

Minimum cenowe często jest sygnalizowane na wskaźniku RSI – tworzy wyższy dołek. Poniżej na wykresie zaznaczyłem, jak taki wyższy dołek na RSI powinien wyglądać:

RSI v GDX

 

Czy taka sytuacja powstanie? Nie wiem, ale jeżeli powstanie, to pojawi się bardzo dobra okazja do kupna funduszu złota.

Technika, która pozwala dobrze kupować fundusze

Taką technikę wyznaczania dobrych poziomów cenowych wykorzystałem m.in. w marcu 2020 roku , kupując fundusz inPZU akcje polskie.  Spadek indeksu Wig20 był spory, ale dopiero dywergencja na wskaźniku RSI (pod wsparciem) połączona ze wzrostem wolumenów, wyznaczyła dołek:

 

Kupiłem fundusz inPZU akcje polskie w minimum bessyZapisz się do naszego newslettera

Akceptuję regulamin