Lista wpisów

Rozmowy Abonentów

Dziękujemy za dotychczasowe wypowiedzi. To dla nas ważny sygnał, że chętnie wypowiadacie się na blogu i korzystacie nie tylko z naszej, ale i Waszej wspólnej wiedzy. Dziękujemy Wam i zachęcamy do dalszej aktywności w bieżącym wątku o funduszach inwestycyjnych i nie tylko. Ta część serwisu dostępna jest jedynie dla uczestników portalu Funduszowe.pl.

01.09.2023
23

Nasza strategia na najbliższy czas

Myślę, że aktualne wydarzenia rynkowe są dobrym czasem, aby przedstawić (uaktualnić) naszą strategię na najbliższy czas. Przedstawiam ją w niniejszej analizie.

29.09.2023
2

Co się dzieje z funduszem Skarbiec Spółek Wzrostowych?

Skarbiec Spółek Wzrostowych to subfundusz inwestycyjny otwarty, który inwestuje w akcje spółek wzrostowych. Spółki te charakteryzują się wysoką dynamiką wzrostu przychodów i zysków (o tym porozmawiamy jeszcze), a także potencjałem do generowania wysokich zwrotów na zainwestowanym kapitale (i o tym również porozmawiamy).  Skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle? Fundusz w 2 lata […]


27.09.2023
0

Fundusze chińskie – upadek czy okazja inwestycyjna?

W ostatnich miesiącach coraz gorzej pisze się o rynku chińskim. Rozczarowanie najnowszymi danymi makroekonomicznymi, rosnące bezrobocie wśród młodych, słabnący rynek nieruchomości czy wreszcie deflacja, zaczynają ciążyć globalnym indeksom. Czy jest aż tak źle i indeksy chińskie są przed upadkiem, czy może kontrariańsko – złe opinie są dobrym momentem do kupna?


25.09.2023
0

inPZU Akcje Sektora Informatycznego

Dzisiaj przyglądniemy się funduszowi inwestycyjnemu: inPZU Akcje Sektora Informatycznego. Mam sporo ciekawych informacji na jego temat, do zapoznania się z którymi zapraszam.


22.09.2023
0

Korekta na WIG20 dobiega końca, czy spadek potrwa do listopada?

W ostatnich tygodniach często słyszy się, iż amerykańska gospodarka uniknie recesji.  Warto też wspomnieć o tym, że po lipcowym posiedzeniu FED inwestorzy dowiedzieli się z komunikatów, że FED nie spodziewa się już recesji w gospodarce. Czy rzeczywiście jest tak “różowo”?


22.09.2023
0

PZU Akcji Polskich

Przyznam, że jednym z moich marzeń jest to, aby powstał fundusz inwestycyjny, którego zasadą funkcjonowania nie będzie dopasowywanie się do benchmarku lub uwięzienie się w strukturze konkretnych inwestycji (np. fundusz za benchmark ma WIG20, więc ukierunkowuje się – a jakże, na wybór 20 spółek z tego indeksu, zmieniając udziały poszczególnych spółek w składzie swoich inwestycji). […]


21.09.2023
0

Fundusze obligacji – ranking

Fundusze obligacji mają za sobą bardzo udany rok. Stopy zwrotu rzędu 10% są raczej charakterystyczne dla funduszy akcyjnych czy zrównoważonych, a w tym roku taki wynik uzyskały obligacje. Niektóre fundusze obligacji zyskały jeszcze więcej, przyglądamy się więc stopom zwrotu poszczególnych funduszy oraz ocenimy szansę na kolejne zyski.


20.09.2023
0

Goldman Sachs – fundusz dywidendowy na hossę rynków wschodzących

Siła którą pokazał nasz rynek od października 2022 roku sygnalizuje, iż ogół rynków wschodzących może wejść niebawem w okres hossy. W kolejnych miesiącach może nastąpić sygnał kupna, a ciekawym funduszem do rozważenia będzie Goldman Sachs Spółek Dywidendowych Rynków Wschodzących.


19.09.2023
0

EBC podnosi stopy procentowe, co z rynkiem akcji?

Stopy procentowe w strefie euro w górę. Rada Prezesów Europejskiego Banku Centralnego w czwartek podniosła stopy procentowe o 25 punktów bazowych. Główna stopa wynosi teraz 4,50%.


14.09.2023
0

Czy warto inwestować w Indie?

Temat nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać, bowiem nie tylko Indie są złożonym organizmem, ale też możliwość inwestowania w samych Indiach jest mocniej, niż skomplikowana. Moją uwagę przykuwa index Sensex, który skupia 30 największych indyjskich firm, o których mówi się, że są barometrem tamtejszej gospodarki. Poniżej wymieniam największe spółki wchodzące w skład tego […]


14.09.2023
0
1 2 3 36 37 38

Zapisz się do naszego newslettera

Akceptuję regulamin