Sektor Wig gaming odpowiada za wzrosty wielu funduszy

02.10.2020, Kategorie: Nowości, Autor: Michał Giel

Sektor Wig gaming tak naprawdę odpowiada za wzrosty wielu funduszy akcyjnych. Najlepsze wyniki uzyskują fundusze, które oparły swoje portfele o spółki gamingowe (takie jak CDR, Play Way czy Ten Square Games SA). Dzięki sektorowi gier zyski osiągają takie fundusze jak Skarbiec MISS, Investor Nowych technologii czy Investor spółek wzrostowych. Zarządzający TFI widzą trend i coraz chętniej kupują akcje spółek gamingowych. Czy jest to niebezpieczny trend i ile jeszcze potrwa?

Czy warto inwestować w fundusze gamingowe?

Trend będzie coraz bardziej niebezpieczny, bowiem spółki z sektora gamingowego są już bardzo wysoko wyceniane. Póki jednak strumień kapitału jest skierowany do technologii, spółki z tej branży mogą jeszcze urosnąć. Na poniższym wykresie widać, że na świecie sektor technologii wciąż jest preferowany:

 

 

Kapitał decyduje

Dopóki będzie strumień kapitału, sektor spółek wzrostowych wciąż może rosnąć. Osobiście inwestując w fundusz wzrostowy (portfel główny, portfel IKE) będę zwracał uwagę na wykres indeksu Wig gaming oraz Nasdaq. Wig gaming obrazuje sytuację spółek tego sektora na parkiecie w Warszawie. Wykres indeksu Nasdaq jet wyznacznikiem sentymentu do technologii na całym świecie (siła Nasdaqa to siła spółek technologicznych).

Indeks Wig gaming tworzy trend boczny, gdzie od dołu pojawiła się obrona (układ świecowy):

Wig games

Do kiedy można inwestować w fundusze wzrostowe?

Można przyjąć, że inwestycji w fundusze wzrostowe nic nie grozi, dopóki utrzymywana jest dolna linia wsparcia (wzmocniona młotem oraz białą świecą).

W przypadku indeksu Nasdaq widać było akumulację akcji oraz wybicie w górę. Aktualnie kluczowe wydaje się utrzymanie luki hossy – ta luka będzie dzisiaj testowana:

Wykres Nasdaq

 

Można założyć, że test będzie falą wtórną. Jeżeli akcje ponownie będą wybrane, to rozpocznie się kolejny wzrost. W przypadku nasilenia się podaży trzeba będzie brać pod uwagę wariant b, w którym korekta wydłuży się. W przypadku załamania formacji zwrotnej można oczekiwać wydłużenia korekty do końca roku (słabe zamknięcie roku to efekt bazy na kolejny rok).

Podsumowując – aktualne ruchy wyglądają na korektę, gdzie od dołu nastąpiło już wybranie akcji (zarówno Wig gaming jak i Nasdaq). Jeżeli jednak z jakiegoś powodu te poziomy zostaną wyłamane, to na rynku spółek wzrostowych może dojść do dłuższej korekty.Zapisz się do naszego newslettera

Akceptuję regulamin