Lista wpisów

Rozmowy Abonentów

Dziękujemy za dotychczasowe wypowiedzi. To dla nas ważny sygnał, że chętnie wypowiadacie się na blogu i korzystacie nie tylko z naszej, ale i Waszej wspólnej wiedzy. Dziękujemy Wam i zachęcamy do dalszej aktywności w bieżącym wątku o funduszach inwestycyjnych i nie tylko. Ta część serwisu dostępna jest jedynie dla uczestników portalu Funduszowe.pl.

01.09.2023
62
Wskaźnik RSI

Jak wskaźnik RSI pomaga inwestować w fundusze inwestycyjne?

Wskaźnik siły względnej (RSI) jest popularnym narzędziem analizy technicznej wykorzystywanym do oceny tempa i wielkości zmian cen akcji. Chociaż jego interpretacja może wydawać się prosta, jego praktyczne zastosowanie na rynku akcji wymaga dogłębnego zrozumienia jego sygnałów i ograniczeń.


12.06.2024
0
Fundusz PKO Akcji Rynku Złota

Fundusz PKO Akcji Rynku Złota

Fundusz PKO akcji rynku złota jest jednym z produktów inwestycyjnych oferowanych przez PKO TFI. Koncentruje się na inwestycjach w akcje spółek związanych z branżą złota. Fundusz ten został stworzony z myślą o inwestorach zainteresowanych rynkiem metali szlachetnych, a zwłaszcza złota, które od wieków uważane jest za bezpieczną przystań w czasach niepewności ekonomicznej i politycznej.

12.06.2024
0
Podążaj śladem pieniądza

Podążaj śladem pieniądza – jak zarabiać więcej na rynku?

Pamiętacie tę kultową scenę z filmu „Matrix”, kiedy Neo, grany przez Keanu Reevesa, zobaczył na ramieniu pewnej dziewczyny tatuaż białego króliczka? Wcześniej na jego komputerze pojawiła się tajemnicza wiadomość: „Podążaj za białym króliczkiem”. To był początek jego drogi do odkrycia prawdy i wyrwania się z wirtualnej rzeczywistości Matrixa. W świecie finansowym, białym króliczkiem są dynamicznie […]


10.06.2024
0
Kiedy koniec ożywienia gospodarczego

Kiedy koniec ożywienia gospodarczego?

Kiedy koniec ożywienia gospodarczego? Spróbujemy dziś zinterpretować najnowsze odczyty wskaźnika wyprzedzającego CLI OECD. Ten wskaźnik wyprzedza zachowanie indeksu WIG20.


10.06.2024
0
Fundusz obligacji

Czy opłaca się jeszcze inwestować w fundusze obligacji?

W 2022 roku rynek obligacji stał się bardziej atrakcyjny dla inwestorów, oferując wyższe stopy zwrotu w wyniku gwałtownego wzrostu rentowności. Wraz ze wzrostem stóp procentowych w Polsce i na świecie, fundusze obligacji stały się coraz ciekawszą alternatywą dla lokat bankowych i innych instrumentów o niskim ryzyku. Czy ten trend zostanie utrzymany? Czy opłaca się jeszcze […]


07.06.2024
0
Fundusze pieniężne obligacji mieszane akcji surowcowe

Gdzie kryje się ryzyko w trakcie inwestowania w fundusze inwestycyjne?

Nie ma czegoś takiego, jak inwestycje pozbawione ryzyka. Są inwestycje o niewielkim ryzyku oraz takie, w którym ryzyko może wystąpić. Są też inwestycje, które są ryzykowne już podczas samego faktu ich podjęcia. O wszystkich ich dzisiaj porozmawiamy.


07.06.2024
0
Fakty i mity o inwestowaniu w fundusze inwestycyjne

Fakty i mity o inwestowaniu w fundusze inwestycyjne

Inwestowanie w fundusze inwestycyjne staje się coraz bardziej popularne, ale wciąż krąży wokół niego wiele mitów. Oto kilka faktów i mitów, które warto znać, zanim zdecydujesz się na tę formę inwestycji.


06.06.2024
0
Wskaźnik ICI (Income Cost Index)

Wskaźnik ICI sygnalizuje trend indeksu WIG20

Wskaźnik ICI (Income Cost Index), opracowywany przez Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC), to cenny miernik obrazujący relacje wybranych kategorii przychodów z działalności gospodarczej do ponoszonych na tę działalność kosztów. Jest on uważany za wskaźnik wyprzedzający zmiany PKB, co czyni go niezwykle istotnym narzędziem dla inwestorów.


05.06.2024
0
Małe i średnie spółki

Jaki wzrost sWIG80 prognozują analitycy?

Nie ma takich prognoz wydanych bezpośrednio, jednak możemy spróbować stworzyć ogólną prognozę na podstawie najważniejszych spółek wchodzących w skład tego indeksu. Jest ich 80, jednak 5 z nich stanowi ok. 22% udział w wartości indeksu. Na tej podstawie spróbujemy dojść do przybliżonej wartości prognoz dla sWIG80, jaką oferują analitycy giełdowi.


05.06.2024
0
Fundusze japońskie

Fundusze japońskie – czy Japonia zachęca do inwestycji?

W latach 80. Japonia przeżywała okres boomu. Jeszcze dwie dekady temu Japonia była drugą co do wielkości gospodarką na świecie. Jednak po boomie nadszedł brutalny krach. W latach 90. kraj wszedł w długotrwałą recesję, a stagnacja gospodarcza doprowadziła do tego, że w 2010 roku Chiny zepchnęły Japonię na trzecie miejsce w rankingu największych gospodarek świata.


04.06.2024
0
1 2 3 50 51 52

Zapisz się do naszego newslettera

Akceptuję regulamin