Prognoza dla funduszy złota

, Kategorie: Fundusze inwestycyjne, Nowości, Autor: | @Funduszowe_pl
Cena złota

Dzisiaj postanowiłem dla Was przeanalizować złoto. Jak może zachować się złoto w najbliższych miesiącach i czego można się spodziewać po funduszach złota?

Na początek odsyłam do artykułu, w którym porównuję fundusze złota. Fundusz funduszowi nie jest równy. Część nierówności w czasie wzrostu jest niwelowana, ale podczas spadków złota, niektóre fundusze mogą mieć istotny problem.

📬 Uczymy oszczędzać i inwestować (w fundusze inwestycyjne, obligacje, ETFy).

Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter i otrzymuj konkretne porady analizy, przykłady portfeli i rynkowe wskazówki prosto na maila.

🎁 BONUS: Rabat 20% na pierwszy abonament (możesz zachować kupon bądź wykorzystać od razu).

Zapisz się teraz

Zacznijmy od wykresu złota. Na zielono zaznaczę obszar, gdzie jest widziana akumulacja. Na pomarańczowo obszar, gdzie jest widziana dystrybucja.

Złoto
Złoto

Co do zasady widzimy, że w okolicach 2500 dolarów pojawiły się silne wolumeny akumulacyjne. W okolicach 3200-3500 dolarów, pojawiły się silne wolumeny dystrybucyjne. Pomiędzy tymi dwoma poziomami wystąpił ruch wzrostowy, który nie ma charakteru impulsu wzrostowego. Jest zatem elementem korekty.

Na podstawie tego, co widzę, raczej mogę się spodziewać tego, że mam do czynienia z korektą nieregularną. Jeżeli zaś tak, to cena powinna się obecnie korygować w kierunku poziomu ok. 2500 dolarów (gdzie ponownie powinny wystąpić wysokie wolumeny).

Co do możliwości wystąpienia korekty na złocie, skłania się również  Tomasz Hońdo, Starszy Ekonomista z Quercus TFI. Wskazuje on, iż cena złota zakończyła kwiecień w skrajnie wykupionych warunkach technicznych. Miesięczny oscylator RSI wspiął się aż do poziomu 85 punktów – wartość tak wysoka w ciągu ostatnich 40 lat pojawiła się jedynie dwukrotnie, w sierpniu 2020 i w lutym 2008. Podobnie jak wtedy, wskaźnik RSI liczony w skali miesiąca zaczyna odwracać się teraz w dół z tego ekstremalnego szczytu.

Cena złota
Cena złota

Jego zdaniem “w żadnym ze wspomnianych dwóch historycznych przypadków proces schładzania nie oznaczał nadejścia jakiejś głębokiej, długotrwałej bessy“.

Wydaje się więc, że wniosku zarówno z mojej obserwacji wolumenu, jak i obserwacji dokonanej przez Tomasza Hońdo, wyłania się spójny wniosek – przed złotem istnieje możliwość wystąpienia jakiejś formy korekty. Ponieważ fundusze złota oparte są na spółkach wydobywających złoto i są dość wrażliwe na ceny złota, mogą poddać się analogicznej korekcie.


Bądź pierwszy i dodaj swój komentarz.
Zaloguj się na swoje konto, aby zostawić swój komentarz.
Funduszowe.pl
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.