Krajowe indeksy wyciągane w górę

, Kategorie: Nowości, Rynek i aktualności, Autor: | @Funduszowe_pl
WIG20, perspektywy, prognozy

Krajowe indeksy prezentują się z ogromną siłą. Czy niebawem dojdzie do wybicia WIG20 ponad szczyt?

Zacznę od wykresu, przedstawiającego 20 największych spółek z GPW:

Obraz przedstawia WIG20, w ujęciu fal Elliotta. Na fali 4 widać wyraźną akumulację akcji.
Obraz przedstawia WIG20, w ujęciu fal Elliotta. Na fali 4 widać wyraźną akumulację akcji.

Wykres dosłownie dzieli się na kilka części:

📬 Uczymy oszczędzać i inwestować (w fundusze inwestycyjne, obligacje, ETFy).

Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter i otrzymuj konkretne porady analizy, przykłady portfeli i rynkowe wskazówki prosto na maila.

🎁 BONUS: Rabat 20% na pierwszy abonament (możesz zachować kupon bądź wykorzystać od razu).

Zapisz się teraz

  • Druga połowa 2024 roku – wiele razy to opisywaliśmy, więc nie powielamy tematu – ogromna skala długoterminowej akumulacji, której skutkiem był silny ruch wzrostowy w pierwszych miesiącach 2025 roku.
  • Działania Donalda Trumpa i zawirowania na światowych rynkach bynajmniej nie doprowadziły do bessy na naszym rynku. Cały czas mamy kontekst zeszłorocznej akumulacji i widocznych impulsów wzrostowych (fala 1 i 3).
  • Od mniej więcej marca 2025 rynek jest w korekcie, w fali 4, składającej się z 5 fal korekcyjnych. Na fali “a, c” oraz “e” widać bardzo wyraźne, zwiększone wolumeny. Każdorazowo świadczą o końcu fali korekcyjnej.
  • Obecnie na fali “e” wolumeny są rekordowe i mogą świadczyć o końcu korekty.

Jeżeli mamy zatem kontekst wzrostowy i widoczną akumulację na akcjach, to trudno się spodziewać innego ruchu, jak tylko wybicia w górę i rozpoczęcia kolejnej fazy wzrostowej (fali 5 hossy). Wydaje się, że dosłownie – pokonanie bariery 3000 punktów, jest tylko kwestią czasu.

Dalszemu wzmocnieniu zachowania WIG20 z pewnością będą służyć niskie wyceny akcji z GPW (zwłaszcza w kontekście otrzymywanych dywidend), plany połączenia PEKAO z PZU czy nawet prognozy PKB dla Polski, które “nie wskazują na bessę”.


Bądź pierwszy i dodaj swój komentarz.
Zaloguj się na swoje konto, aby zostawić swój komentarz.
Funduszowe.pl
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.