Jak zachowa się nasza giełda do końca roku?

05.08.2021, Kategorie: Nowości, Autor: Michał Giel

Jak zachowa się nasza giełda do końca roku? Zapraszamy na projekcję indeksu WIG20USD opartą na globalnych przepływach – dolar – surowce – rynki wschodzące – GPW. Czy znów możemy liczyć na wzrost i kolejny zarobek?

Globalne przepływy kapitału sugerują jeszcze jeden wzrost rynku surowców, rynków wschodzących oraz jeszcze jedno osłabienie dolara. Korelację PLN/USD oraz Wig20 usd widać na wykresie.

Wykres WIG20USD

Para złoty/dolar tworzy trójkąt, więc jest perspektywa co najmniej na ruch do górnej linii. Indeks Wig20 usd tworzy klin, więc docelowo powinien osiągnąć górny poziom linii klina:

Wykres WIG20USD

Najtrudniejszy do określenia jest czas, ale wydaje się, że roboczo można wyznaczyć termin wrzesień-październik na wyznaczenie szczytu przy górnej linii klina.

Podsumowując – możemy po korekcie liczyć na falę 5, ale po osiągnięciu wyższych poziomów potencjał hossy może się zakończyć. Kto ma fundusze przez 1,5 roku (jak my) może myśleć o sprzedaży za parę tygodni. Kto planuje kupno dopiero teraz, to tylko na krótki termin (potencjał rynku ok. 10%).

Co wybrać teraz? Hossa jest już zaawansowana, więc dobrym pomysłem jest zakup funduszy które inwestują w płynne spółki (duże spółki akcyjne polskie lub rynki wschodzące).  Na krótki termin można rozważyć jeszcze inPZU akcje polskie,  Skarbiec Emerging Markets Opportunities czy Skarbiec akcji.Zapisz się do naszego newslettera

Akceptuję regulamin