Jak kupić Generali Akcje Małych i Średnich Spółek?

20.10.2024, Kategorie: Nowości, Autor: Paweł Pagacz
Jak kupić fundusz

W tym wpisie krok po kroku pokażę Ci, jak kupić fundusz inwestycyjny Generali Akcje Małych i Średnich Spółek. Zapraszam.

Wybierz odpowiednią platformę inwestycyjną

Istnieje wiele platform inwestycyjnych, na których można kupić fundusze inwestycyjne. Najbogatszą ofertę posiada mBank i to na nim dostępnych jest najwięcej towarzystw funduszy inwestycyjnych, oferujących fundusze, w które można zainwestować.

Fundusz inwestycyjny Generali Akcje Małych i Średnich Spółek można zakupić:

  • na platformie mBanku,
  • na platformie BNP Paribas,
  • na platformie Alior Banku,
  • na platformie Banku Handlowego,
  • na platformie Velo Bank,
  • na platformie ING Bank Śląski.

Załóż konto bankowe

Uważamy, że warto założyć konto w mBanku (ekonto, jako rachunek podstawowy), dzięki któremu będziemy mogli dokonywać zakupów bądź sprzedaży funduszy inwestycyjnych. W Funduszowe.pl, kiedy kupujemy fundusz inwestycyjny do naszego portfela (zobacz historię naszych transakcji, które składają się na nasz sukces), korzystamy z usług mBanku z racji, iż dzięki niemu możemy inwestować zarówno w krajowe fundusze inwestycyjne jak i zagraniczne. Rachunek jest bezpłatny. Podobnie dzięki usłudze SFI mBanku mamy możliwość zakupu funduszy inwestycyjnych bez opłat. To bardzo ważna sprawa.


Pewnie chcesz mnożyć pieniądze, inwestując w fundusze inwestycyjne? My to robimy od 2007 roku i mamy już ponad 330% zysku. Możesz nas naśladować. Wybierz swój dostęp roczny i bez kompromisów podejmuj najlepsze decyzje odnośnie własnych inwestycji.

Wśród krajowych TFI znajdziemy ofertę funduszy inwestycyjnych:

Wśród funduszy inwestycyjnych zagranicznych znajdziemy:

Fundusz Generali Akcje Małych i Średnich Spółek należy oczywiście do Generali Investment TFI.

Zanim zakupisz fundusz Generali Akcje Małych i Średnich Spółek, będziesz musiał wypełnić ankietę MiFID. Jeżeli kiedyś już kupowałeś jakikolwiek fundusz inwestycyjny w mBanku, ankietę MiFID masz już wypełnioną. Jeżeli zmieniła się Twoja wiedza o inwestowaniu w fundusze, ankietę możesz wypełnić ponownie.

Wypełnij ankietę MiFID

Ankieta MiFID zawiera zestaw prostych pytań i ma na celu określenie Twojego profilu ryzyka. mBank zadaje szereg pytań, na które zazwyczaj trzeba odpowiedzieć „Tak”, „Nie”, „Nie wiem” lub wskazać naszym zdaniem właściwą odpowiedź.

  1. Czy w ciągu ostatnich 5 lat wykonałeś ponad 10 transakcji na funduszach inwestycyjnych (otwartych lub zamkniętych) o wartości co najmniej 1 000 PLN każda?
  2. Czy inwestując w fundusze o wyższym potencjale zysku, zazwyczaj ponosisz wyższe ryzyko?
  3. Gdy mBank świadczy dla mnie usługę wykonywania zleceń albo przyjmowania i przekazywania zleceń, decyzję o kupnie lub sprzedaży instrumentu finansowego podejmowane są przeze mnie?
  4. Czy inwestując w fundusze inwestycyjne możesz stracić część zainwestowanych pieniędzy?
  5. Usługa doradztwa polega na tym, że otrzymuję rekomendacje, a decyzję o ich realizacji podejmuję samodzielnie.
  6. Jaki poziom ryzyka inwestycyjnego jesteś w stanie zaakceptować?
  7. Zainwestowałeś na 3 lata, ale po pół roku Twoja inwestycja, podobnie jak rynek, zanotowała istotny spadek wartości. Najprawdopodobniej: (i tutaj są napisane możliwości, co zrobisz).
  8. Przypuśćmy, że zainwestowałeś w instrumenty finansowe 10 000 zł. Jaką wartość końcową inwestycji po roku jesteś w stanie zaakceptować? (wymieniony zakres kwot).
  9. Moim głównym źródłem dochodów jest (wynagrodzenie za pracę, dochód z działalności itd).
  10. Moje oszczędności wynoszą:
  11. Moje wydatki: (wydaję wszystko, co zarabiam, zarabiam więcej, niż wydaję, zarabiam znacznie więcej, niż wydaję).
  12. Na jak długo planujesz zainwestować swoje pieniądze?
  13. W jakim celu inwestujesz swoje pieniądze? (można wybrać z listy).
  14. Czy chcesz, aby Twoje inwestycje uwzględniały czynniki zrównoważonego rozwoju (ESG)? Tj. kwestie środowiskowe, społeczne i pracownicze, kwestie dotyczące praw człowieka oraz przeciwdziałania korupcji i  przekupstwu. (Tak/Nie).

Po wypełnieniu ankiety otrzymasz automatyczną odpowiedź z informacją, jaki profil inwestowania jest dla Ciebie odpowiedni. mBank będzie Cię informował, czy fundusz, który wybrałeś do kupna, jest dla Ciebie odpowiedni (zgodny z profilem z ankiety) czy jednak nie.

Jak kupić fundusz Generali Akcje Małych i Średnich Spółek?

Jeżeli posiadasz konto w mBanku, musisz zalogować się do serwisu transakcyjnego przy użyciu numeru klienta i hasła.

  • Z górnego menu wybierz Produkty. Następnie z kolumny Inwestycje wybierz „wszystkie” i kliknij.
Jak kupić fundusz inwestycyjny
Jak kupić fundusz inwestycyjny

Następnie wejdź w link: „Mój portfel inwestycyjny” i kliknij „KUP. Zostaniesz przeniesiony na stronę z wyszukiwarką, gdzie możesz wyszukać fundusz Generali Akcje Małych i Średnich Spółek.

Uwaga: jeżeli wyszukiwarka nie pokazuje Ci funduszu Generali Akcje Małych i Średnich Spółek, to oznacza, iż zgodnie z Twoim profilem inwestora, nie jest to fundusz odpowiedni dla Ciebie. Jeżeli mimo wszystko chcesz zakupić Generali Akcje Małych i Średnich Spółek, zaznacz pole „pokaż niezgodne z moim profilem”.

Wyszukaj fundusz inwestycyjny
Wyszukaj fundusz inwestycyjny

Jeżeli wyszukasz interesujący Cię fundusz inwestycyjny, kliknij KUP.

  • zostaniesz przeniesiony na stronę, na której wpiszesz kwotę inwestycji i datę złożenia zlecenia. Następnie klikasz wyślij. To moment, w którym zleciłeś zakup funduszy, ale jeszcze go nie kupiłeś.

Kiedy kupisz fundusz Generali Akcje Małych i Średnich Spółek?

Klikając kup, rozpocząłeś proces zakupu funduszu Generali Akcje Małych i Średnich Spółek. Mbank wysyła pieniądze, które posiadasz na rachunku eKonto (wyksięguje je), na rachunek funduszu. Fundusz (w zależności od swojej polityki) dokona wyceny jednostki uczestnictwa w tym samym lub (zwykle) w kolejnym dniu. Jeżeli fundusz inwestycyjny dokona zakupu, wyśle informację do mBanku o liczbie nabytych jednostek. Te zostaną przypisane do Twojego konta. Najpewniej pojawią się na nim w okolicach 3 dnia roboczego od chwili dokonania zakupu.

Jak sprawdzić, czy jednostki funduszu Generali Akcje Małych i Średnich Spółek są już na Twoim koncie?

Musisz dokładnie powtórzyć proces wejścia do swoich inwestycji (pokazane jest to powyżej na pierwszym obrazku). Logujesz się na swoje konto w mBanku. Następnie z górnego menu wybierasz produkty, następnie z kolumny inwestycje wybierasz wszystkie. Tam pojawi się informacja o zakupionym funduszu (a także wszystkich pozostałych, które masz w swoim portfolio inwestycyjnym.

Czy warto kupić Generali Akcje Małych i Średnich Spółek?

W Funduszowe.pl uważamy, że fundusze inwestycyjne trzeba kupować w odpowiednim czasie, zgodnie z rytmem rynku. W fundusze inwestycyjne inwestujemy, przekazując wzorcowe informacje naszym abonentom. Na stronie funduszowe.pl, w dziale naszych portfeli, znajdziesz fundusze inwestycyjne, w które inwestujemy. Możesz naśladować nasze inwestycje lub kupować podobne fundusze w odpowiednim czasie, chociażby Generali Akcje Małych i Średnich Spółek. Dołącz do naszej społeczności i korzystaj z wiedzy o kupnie i sprzedaży funduszy inwestycyjnych.

Na rynku bardzo ważny jest czas, kiedy kupujemy fundusze. Należy je kupić, kiedy na rynku jest dostatecznie tanio, a rynki mają szansę na wzrost. Dotyczy to zarówno funduszy akcji jak i funduszy obligacji.

Autor Paweł Pagacz

W swojej interakcji z rynkiem stosuję analizę wolumenową. Głęboko wierzę, że duży kapitał nie jest ślepy i szuka najwyższych stóp zwrotu. Z jednej strony na rynku szukam, gdzie płynie duży kapitał. Z drugiej strony szukam najlepszych spółek. Jeżeli widzę najlepszą spółkę i kapitał, który do niej płynie, to wiem, w co inwestować. Analizuję zarówno poszczególne spółki giełdowe, jak i całe indeksy, które w końcu składają się z akcji. To też moja droga do wyboru najlepszych funduszy inwestycyjnych. Możesz się ze mną skontaktować, używając adresu e-mail.


Bądź pierwszy i dodaj swój komentarz.
Zaloguj się na swoje konto, aby zostawić swój komentarz.

Zapisz się do naszego newslettera

Akceptuję regulamin