Fundusze Schroders, Fidelity i AllianceBernstein w Supermarkecie Funduszy Inwestycyjnych

22.03.2021, Kategorie: Nowości, Autor: Michał Giel

Do oferty Supermarketu Funduszy Inwestycyjnych (SFI) mBank wprowadził fundusze trzech zagranicznych towarzystw: Schroders, Fidelity International i Alliance Bernstein. To łącznie aż 42 funduszy akcyjnych, dłużnych i alternatywnych.

Dla użytkowników platformy SFI pierwszą wpłatę obniżono do 1000 zł. Dodatkowo wszystkie zlecenia można składać online, bez prowizji. Czy są ciekawe fundusze, które można wykorzystać w przyszłości?

Fundusze Schroders, Fidelity i AllianceBernstein

Nowe marki funduszy dostępnych w mBanku to uznane światowe firmy:

 

A co oferują w mBanku?

Kilka ciekawych funduszy, które można w przyszłości wykorzystać. Myślę, że sam wybiorę jeden lub dwa fundusze inwestycyjne z oferty (w kolejnym okienku czasowym, który być dobry do kupna).

Schroder:

Dwa ciekawe fundusze akcyjne, na rynki wschodzące oraz Azję:

Schroder Global Emerging Market
Schroder Asian Opportunities

Także fundusze dłuższe mogą zachęcać do kupna, ciekawie wygląda np: Schroder Asian Convertible Bond.

Fidelity:

Ciekawy wydaje się przede wszystkim fundusz: FF – Emer. Eu. Middle East&Africa -> Fundusz będzie inwestować co najmniej 70% środków w akcje spółek, które mają siedzibę lub prowadzą przeważającą część swojej działalności w mniej rozwiniętych krajach Europy Środkowej, Wschodniej i Południowej (włączając w to Rosję) oraz na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Alliance Bernstein:

Ciekawe fundusze: AB FCP I – Emerging Markets Growth, AB FCP I – China Low Volatility Eq,  a także na rynek długu -> AB FCP I – Emerging Markets Debt.

Ciekawsze fundusze postaramy się opisać i przedstawić możliwe inwestycje.Zapisz się do naszego newslettera

Akceptuję regulamin