Fundusze branżowe z sygnałami kupna

20.05.2021, Kategorie: Nowości, Autor: Michał Giel

Co jakiś czas rynek wysyła sygnały kupna niektórych funduszy akcyjnych.  Sytuacja na światowych rynkach jest co prawda zmienna, ale praktycznie w każdym miesiącu można znaleźć obiecujące fundusze, które zostały korekcyjnie przecenione i znów mają potencjał do wzrostu.

Gdy na początku tygodnia przeglądałem rynek, natrafiłem na kolejną branżę, w której widać wejście popytu. Zapraszam na analizę rynku oraz branżowych funduszy akcyjnych, które mają duży potencjał do wzrostu.

Fundusze branżowe

Być może do łask (na pewien czas) wraca branża technologiczna oraz spółki wzrostowe. Gdy przeglądałem spółki, zauważyłem wejście popytu na niskich poziomach cenowych. Spółka 11 BIT była opisywana w raporcie, dlatego teraz wstawiam wykres TEN oraz PLW:

Spółka PLW


Jeżeli była akumulacja, to można się spodziewać co najmniej korekty przecenionej mocno branży. Jakie fundusze inwestycyjne inwestują w gaming? W 20%-25% inwestuje w gaming nasz portfelowy fundusz Skarbiec MISS, ale segment growth jest także lubiany przez Investor (fundusze nowych technologii,  spółek wzrostowych) czy też Avivę (spółek wzrostowych). Jest także wiele funduszy na zagraniczny segment spółek wzrostowych (Skarbiec spółek wzrostowych, ESALIENS Amer. Spółek Wzrostowych) i można odnieść wrażenie, że skoro jest popyt na polski segment growth, to tak samo strumień kapitału zostanie skierowany na zachodzie.

Nasdaq i spółki FANG

Największe spółki z sektora Nasdaq w USA, czyli tzw. FANG ma dość silne wsparcie, które trudno niedźwiedziom pokonać. Można więc mieć wrażenie, że sektor będzie przygotowany do ruchu w górę:

Indeks FANG

Jaki potencjał w czasie? Tego niestety nie można ocenić. Mam tylko przekonanie, że tak mocna hossa w segmencie technologicznym nie kończy się szybkim spadkiem. Raczej spodziewam się podwójnego szczytu lub fali wtórnej na nowe szczyty.Zapisz się do naszego newslettera

Akceptuję regulamin