Fundusz ETF na leki odchudzające

01.06.2024, Kategorie: Nowości, Autor: Paweł Pagacz
Roundhill GLP-1 & Weight Loss ETF

Roundhill Investments ogłosił uruchomienie Roundhill GLP-1 & Weight Loss ETF (Ticker: OZEM), który rozpoczął notowania na giełdzie Nasdaq. OZEM jest pierwszym na świecie ETF-em skoncentrowanym wyłącznie na dynamicznie rozwijającym się sektorze agonistów receptora GLP-1 oraz innych leków na utratę wagi.

OZEM oferuje inwestorom unikalną możliwość efektywnego dostępu do firm prowadzących walkę z globalną epidemią otyłości. Zmniejszająca się masa ciała i prognozowane dotarcie do ponad połowy populacji do 2035 roku sprawiają, że rynek leków na utratę wagi znajduje się we wczesnym stadium rozwoju, oferując znaczny potencjał wzrostu dla firm, które pioniersko inwestują w tę przestrzeń.Dave Mazza, CEO Roundhill Investments

Rynek leczenia otyłości jest gotowy na eksplozję wzrostu. Badania Goldman Sachs prognozują, że rynek może się powiększyć ponad 16-krotnie w porównaniu z obecnym rozmiarem, osiągając 100 miliardów dolarów do 2030 roku.

Roundhill GLP-1 & Weight Loss ETF (OZEM) to aktywnie zarządzany ETF, który ma na celu zapewnienie ekspozycji na globalny portfel firm zaangażowanych w rozwój terapii na utratę wagi.

Zobacz: Co to jest ETF?

Najważniejsze udziały funduszu ETF obejmują spółki*:

  • Eli Lilly & Co: 20.16%
  • Novo Nordisk A/S: 19.90%
  • Innovent Biologics Inc: 4.59%
  • Zealand Pharma A/S: 4.57%
  • Chugai Pharmaceutical Co Ltd: 4.47%
  • Amgen Inc: 4.24%
  • Altimmune Inc: 4.19%
  • Viking Therapeutics Inc: 3.50%
  • Terns Pharmaceuticals Inc: 3.41%
  • Structure Therapeutics Inc: 3.24%

*dane z dnia 20.05.24.

Roundhill Investments, twórca ETF

Roundhill Investments został założony w 2018 roku. Jest zarejestrowanym członkiem SEC, skoncentrowanym na innowacyjnych funduszach ETF. Portfolio ETF-ów Roundhill oferuje unikalne i zróżnicowane ekspozycje na tematyczne sektory. Roundhill oferuje głęboką wiedzę i doświadczenie w zakresie ETF-ów, ponieważ zespół łącznie uruchomił ponad 100 ETF-ów.

Zakup ETFa będzie możliwy u brokerów amerykańskich, posiadających odziały w krajach europejskich. Niestety taka jest konstrukcja prawna ETFów amerykańskich. Jest jednak szansa, że pojawią się europejscy naśladowcy nowo rodzącego się trendu. Kluczowy wydaje się tutaj możliwy wzrost rynku, szacowany na 16-krotność jego obecnego rozmiaru w ciągu kilku lat.

Eli Lilly, który posiada największy udział w aktywach ETF, dynamicznie rośnie od 2019 roku. Akcje może zakupić każdy, kto posiada krajowy rachunek maklerski z dostępem do rynków zagranicznych.

LLY.US
LLY.US

Wyraźnie widać, w którym kierunku płynie kapitał. Trudno ocenić, na ile obecnie przewartościowane są akcje. Faktem jest jednak to, co widzę w prognozach – zysk na akcję ma rosnąć na poziomie blisko 63% rocznie, a przychody na poziomie ok. 21% rocznie. Być może dlatego dzisiaj inwestorzy są skłonni zapłacić za akcje nawet 50% więcej. Chcą partycypować w przyszłych zyskach.

Autor: Paweł Pagacz

W swojej interakcji z rynkiem stosuję analizę wolumenową. Głęboko wierzę, że duży kapitał nie jest ślepy i szuka najwyższych stóp zwrotu. Z jednej strony na rynku szukam, gdzie płynie duży kapitał. Z drugiej strony szukam najlepszych spółek. Jeżeli widzę najlepszą spółkę i kapitał, który do niej płynie, to wiem, w co inwestować. Analizuję zarówno poszczególne spółki giełdowe, jak i całe indeksy, które w końcu składają się z akcji. To też moja droga do wyboru najlepszych funduszy inwestycyjnych. Możesz się ze mną skontaktować, używając adresu e-mail.Zapisz się do naszego newslettera

Akceptuję regulamin