Lista wpisów

Rozmowy Abonentów

Dziękujemy za dotychczasowe wypowiedzi. To dla nas ważny sygnał, że chętnie wypowiadacie się na blogu i korzystacie nie tylko z naszej, ale i Waszej wspólnej wiedzy. Dziękujemy Wam i zachęcamy do dalszej aktywności w bieżącym wątku o funduszach inwestycyjnych i nie tylko. Ta część serwisu dostępna jest jedynie dla uczestników portalu Funduszowe.pl.

01.09.2023
38

Czy należy bać się korekty na rynku akcji?

Czy należy bać się korekty na rynku akcji? W czasie hossy, gdy trwa trend wzrostowy bardzo często myślimy o zabezpieczeniu kapitału. Zyski, które pojawiają się na koncie mogą być ulotne, dlatego obawiamy się każdej korekty. Czy słusznie?


01.03.2024
0

Inwestycje bez ograniczeń

Pamiętam czas, kiedy na przełomie wieków (a to zaledwie 24 lata temu) składanie transakcji na rynku akcji mogło się zacząć odbywać za pośrednictwem internetowych zleceń. Rynek akcji w Polsce stawał się powszechnie dostępny. Problemem była jednak ograniczona liczba akcji, umówmy się – o słabej innowacyjności czy perspektywie światowego rozwoju. To samo dotyczyło rynku funduszy inwestycyjnych, […]


28.02.2024
0

Ważny sygnał na rynku małych spółek

Co kilka lat pojawia się ważny sygnał na rynku małych spółek. Sygnał jest ten o tyle istotny, bowiem według jego wskazań można inwestować lub nie w fundusze małych i średnich spółek. Celem inwestycji jest zarobek i trzymanie funduszy od fazy niedowartościowania do fazy przewartościowania.


28.02.2024
0

Czy wróci wysoka inflacja?

Czy wróci wysoka inflacja? Przy obecnym poziomie stóp procentowych inflacja dwucyfrowa jest mało prawdopodobna.  Istnieje za to wysokie prawdopodobieństwo, że inflacja w Polsce wzrośnie w drugiej połowie 2024 roku i oddali się od celu inflacyjnego.


23.02.2024
0

Czy możliwa jest teraz korekta na rynku akcji?

Zapraszam na analizę, w której pokażę wolumenowe zachowanie WIG20 oraz eurodolara, które łącznie powinny dać nam spójny obraz najbliższej przyszłości na rynku akcji.


22.02.2024
0

Rekordy Wigu, jak inwestować w fundusze akcyjne

Mamy rekordy WIG. Jak inwestować w fundusze akcyjne by uzyskać dobre zyski? Jak wyliczyć potencjalny zasięg hossy oraz przewidzieć skalę i siłę przyszłej bessy? Wieloletnia hossa jak w USA raczej nam nie grozi, dlatego wciąż musimy poszukiwać rozwiązań, by jak najlepiej dostosować inwestycje w fundusze akcyjne.


22.02.2024
0

Rekordowe aktywa obligacji. Co dalej z funduszami?

Rekordowe aktywa obligacji. Co dalej z funduszami? Suma ich aktywów sięgnęła na koniec stycznia 115,9 mld zł, czyli aż o 4,5 proc. więcej niż miesiąc wcześniej. Najmocniej rosły aktywa funduszy obligacji skarbowych krótkoterminowych oraz papierów korporacyjnych. Rekordowe aktywa obligacji. Co dalej z funduszami? Jest to  skorelowane ze stopami zwrotu, ale i ogromnymi wpłatami do tego […]


19.02.2024
0

Czy fundusze zagraniczne są lepsze od krajowych?

Chciałbym się z Wami zastanowić nad tym zagadnieniem, tym bardziej dlatego, że nasz portfel w części składa się z funduszy z ekspozycją na rynek krajowy, a część z ekspozycją na rynki zagraniczne. Jakie będą tego konsekwencje długoterminowe?


15.02.2024
0

Tak zachowają się fundusze obligacji

Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie kolejny miesiąc z rzędu. Prezes NBP Adam Glapiński przyznał, że w „w marcu 2024 r. inflacja wróci do celu inflacyjnego”, ale w kolejnych miesiącach zacznie rosnąć. Co najważniejsze – w całym 2024 roku być może stopy procentowe nie zostaną obniżone. Jakie to ma znaczenie dla krajowych […]


12.02.2024
0

Fundusze akcyjne dają zarobić najwięcej

W perspektywie kilku najbliższych lat to fundusze akcyjne dadzą zarobić najwięcej. Dlaczego tak uważam? W dzisiejszym wpisie skupię się na przyszłych oczekiwaniach, ale zobaczymy także jak radziły sobie fundusze akcyjne w przeszłości. Ile byś dziś miał, gdybyś inwestował w fundusze akcyjne od kilku lub kilkunastu lat?


12.02.2024
0
1 2 3 43 44 45

Zapisz się do naszego newslettera

Akceptuję regulamin