Co jest potrzebne do inwestowania w fundusze inwestycyjne? [PODSTAWY]

28.04.2021, Kategorie: Nowości, Autor: Michał Giel

Czy inwestowanie w fundusze jest trudne? Jeżeli już zacząłeś inwestować, to zapewne proces ten nie stanowi dla Ciebie żadnej trudności. Jeżeli chcesz rozpocząć inwestowanie w fundusze, to mam dla Ciebie kilka praktycznych informacje.

Jak inwestować w fundusze inwestycyjne

Po pierwsze wybór platformy:

Ja wybrałem mBank oraz inPZU, ale to może być każda inna platforma, która ma dobry wybór funduszy inwestycyjnych oraz co ważne – nie pobiera opłat za nabycie funduszu.

Przykład – jak założyć konto w inPZU?

W istocie żeby inwestować w fundusze powinieneś mieć rachunek bankowy i dostęp do internetu – to wszystko.

Warto wybierać fundusze parasolowe – przy zamianie (np. z funduszu akcji na obligacje) nie zostaniesz obciążony podatkiem „Belki”. Ten podatek zostanie pobrany dopiero wtedy, gdy zakończysz inwestowanie i sprzedaż fundusz. Wtedy też nie musisz nic robić – TFI same rozliczy podatek. Wyjątek stanowią tylko fundusze zagranicznych firm.

Jak My pomagamy?

Jeżeli zaczynasz inwestycję, trafiasz pod naszą opiekę – pomagamy w danej sytuacji skonstruować portfel. Czasami trzeba zaczekać na tzw.” okienko transakcyjne – zwykle takim okienkiem jest korekta”. W czasie startu już będziesz miał potencjał do wzrostu.

Po tym czasie Twój portfel będzie dopasowany do naszego, dlatego będziesz otrzymywał sygnały sms oraz e-mail. Potrzebujesz więc dosłownie 5 minut czasu, by dokonać na koncie zmiany. Jeżeli coś jest niejasne – piszesz do nas.

Zakup fundusz trwa kilka dni, tak samo sprzedaż – po tym czasie środki trafią na Twoje konto.

Czy zyski są gwarantowane?

Nie, gwarancja jest tylko na lokacie bankowej – ale jak wiesz, w praktyce na lokacie tracimy. Gwarantujemy naszą najlepszą wiedzę. Coś można wynieść też z historii – w słabych latach portfel zarabiał ok. 15% średniorocznie. Nasz portfel IKE zyskał w kilka lat ok. 220%. Następne kilka lat cyklu inflacyjnego zyski również się pojawią, więc wykorzystać to.

Mamy dwa portfele:

Podstawowy – inwestujemy w kilka funduszy, zwykle zarabiamy 15% rocznie.

IKE – unikamy podatku „Belki”, zarabiamy na niezależną emeryturę. Cel to ponad 1000% zysku -taki wynik gwarantuje bezpieczne życie i uniezależnienie się od Państwa. Nowe środki dopłacamy raz w roku. Fundusz zmieniamy mniej więcej co 1,5 roku, więc zobacz jak niewiele czasu potrzebujesz, by mieć takie wyniki.Zapisz się do naszego newslettera

Akceptuję regulamin