AXA fundusze tanie niesłychanie

24.10.2019, Kategorie: Nowości, Autor: Michał Giel

AXA to kolejne Towarzystwo, które obniżyło koszty zarządzania funduszami inwestycyjnymi. Tanie Oszczędzanie to dobrowolny program inwestycyjny, w którym jest 16 subfunduszy i obniżone opłaty za zarządzanie. Najpierw PZU wprowadził swoją ofertę tanich funduszy inPZU, potem PKO, a teraz goni go AXA kontratakując programem „Tanie oszczędzanie„. Wydaje się jednak, że oferta AXA jest trochę gorsza niz inPZU.

Fundusze AXA jak inPZU

Przypomnijmy, że główne atuty i szczególność oferty inPZU to fundusze, które kupuje się przez internet bez prowizji, a opłaty za zarządzanie nimi wynoszą tylko 0,5% rocznie (najtaniej na rynku). Jest prosto i bardzo tanio. Jak wygląda to w nowym programie Axy?

Różnica inwestycji w fundusze AXA

Różnica polega na tym, że opłata za zarządzanie jest zależna od rodzaju funduszu i wynosi od 0,5% do 2%. Te fundusze które nas jednak interesują (akcyjne polskie) mają opłatę rzędu 2% (czyli 1,5% drożej niż w inPZU):

 

Fundusze AXA a mBank

Jest za to trochę taniej niż w mBanku, gdzie fundusze mają opłaty za zarządzanie na poziomie 2,5-3,5%, no ale Supermarket funduszy inwestycyjnych to jednak największy gracz na rynku, natomiast w AXA mamy do wyboru  tylko 16 subfunduszy:

Rodzaje funduszy AXA

AXA Akcji
AXA Selektywny Akcji Polskich
AXA Selective Equity
AXA Akcji Rynków Wschodzących
AXA Akcji MIŚS
AXA Obligacji
AXA Ostrożnego Inwestowania
AXA Obligacji Korporacyjnych
AXA Stabilnego Wzrostu
AXA Makro Alokacji
AXA Akcji Amerykańskich
AXA Akcji Europejskich Małych Spółek
AXA Globalny Akcji
AXA Amerykańskich Obligacji Korporacyjnych
AXA Globalnych Strategii Dłużnych
AXA Globalnej Makroalokacji

Plusy inwestowania w fundusze AXA

Plusem jest możliwość inwestowania naprawdę niewielkich kwot (minimum 50 zł), założenie i likwidacja konta bez opłat, prosty proces przystąpienia on-line.

Jako całość na tle rynku program AXA fundusze tanie niesłychanie wypada obiecująco (obniżone opłaty), nie jest jednak w pełni konkurencyjne wobec inPZU (najniższe opłaty na rynku) i mBanku (największy wybór fundusze i tylko trochę droższe opłaty niż w Axa).Zapisz się do naszego newslettera

Akceptuję regulamin