Dziś bierzemy do analizy dwa fundusze zagraniczne oraz ETF, w które zdecydowaliśmy się zainwestować w Funduszowe.pl. Sprawdzamy, jakie mają perspektywy dalszego wzrostu.
Analiza funduszy inwestycyjnych zagranicznych
Zanim przejdziemy do analizy funduszy zagranicznych, które wchodzą w skład naszego portfela funduszy inwestycyjnych zagranicznych, powinniśmy zrozumieć, co może mieć w najbliższym czasie wpływ na ich wzrost.
Bank ludowy Chin i stymulacja gospodarcza
Rynek jest w ostatnich miesiącach dość zmienny. Siłę zyskał za to segment Emerging Markets, który ruszył w górę. Siłę zawdzięczamy chińskiemu bankowi centralnemu. Bank Chin, pełniąc rolę centralnej instytucji finansowej kraju, często podejmuje różnorodne działania mające na celu stymulowanie popytu w gospodarce. Takie interwencje są kluczowe, szczególnie w okresach spowolnienia gospodarczego lub niepewności rynkowej, kiedy władze dążą do pobudzenia konsumpcji, inwestycji i ogólnej aktywności ekonomicznej. Działania te mają na celu utrzymanie stabilnego wzrostu gospodarczego, a także uniknięcie recesji, która mogłaby negatywnie wpłynąć na gospodarkę Chin i globalne rynki.
Ludowy Bank Chin obniżył m.in. stopę rezerw obowiązkowych o 50 punktów bazowych uwalniając w ten sposób około 1 biliona juanów. To impuls, który od rano przełożył się na wyceny chińskich indeksów.
Treści Premium (analizy Premium oraz Portfele Funduszowe.pl) są tylko dla naszych Abonentów. Chcesz dostęp?
Czuj się całkowicie bezpiecznie. W ciągu 30 dni możesz zrezygnować i odzyskać cały abonament.
Zaloguj się lub wykup abonament:
Zaloguj się na swoje konto, aby zostawić swój komentarz.